Grafika. Plakat Salonu Kobiet. Na różowym tle zdjęcie blondynki o nietypowej urodzie, ubranej w żółty sweter. To aktorka Agata Buzek. Po prawej stronie na dole data: 16 czerwca 2024 godz. 16. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" KCK. Bilety 20 zł.

Europejska aktorka filmowa, teatralna. Wychowana w Gliwicach. Jej talent docenili wybitni reżyserzy polscy i zagraniczni, jurorzy festiwali filmowych i publiczność. Współpracowała z takimi artystami jak: Peter Greenaway, Marleen Goris, Krzysztof Zanussi, Andrzej Wajda, Steven Knight, czy Peter Mullan.

Na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki oraz Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej,,Orzeł” za rolę w filmie „Rewers”, Borysa Lankosza, a w 2022 za rolę Jo w filmie,,Moje Wspaniałe Życie” Łukasza Grzegorzka. Mówi biegle po angielsku, niemiecku i francusku.

Cechuje ją także zaangażowanie społeczne i potrzeba zmiany świata na lepsze: działa na rzecz praw zwierząt, była obserwatorką pierwszych wolnych wyborów na Ukrainie, ambasadorką Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz budowy studni w Sudanie, angażuje się w pomoc uchodźcom w kryzysie na polsko-białoruskiej granicy.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.