Grafika. Plakat Salonu Kobiet. Po prawej stronie zdjęcie szczupłej brunetki o prostych włosach do ramion. Kobieta delikatnie się uśmiecha. Po lewej stronie duży napis: Ewa Ewart. Na dole data: 17 marca godz. 17. Galeria Winda. Bilety 20 zł.

Komunikat

Informujemy, że sprzedaż została zakończona.

Opis

Jest dziennikarką i wielokrotnie nagradzaną reżyserką filmów dokumentalnych. Pracowała głównie na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, politycznze i programy poruszające kwestie społeczne. Jej filmy ujawniły nowe informacje o korupcji w Rosji Borysa Jelcyna, tajnych więzieniach w Korei Północnej, wojnie domowej w Kolumbii, czy tajnym i nielegalnym programie CIA ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm.

Na pierwszą rocznicę ataku terrorystycznego w Biesłanie, w wyniku którego zginęło ponad 170 dzieci nakręciła dokument o tych wydarzeniach. W kolejnym, pięć lat później, skupiła się na traumie, jaką wciąż odczuwały dzieci – ofiary zamachu.

Jest autorką głośnego filmu „Do ostatniej kropli” (2023) o globalnych kosztach i konsekwencjach niszczenia przyrody „w imię postępu”. A jesienią ubiegłego roku ukazał się intymny obraz: „Bez retuszu” – dziennik choroby nowotworowej Magdy Atkins, ukazujący relacje ludzkie na tle zmagań z rakiem.