Grafika. Plakat Salonu Kobiet. Na różowym tle po lewej stronie zdjęcie młodego mężczyzny w niebieskiej marynarce. Obok napis: Jakub Wątor. Poniżej data: 9 czerwca godz. 17. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" KCK. Bilety 20 zł.

Jakub Wątor swoją karierę zaczynał w kieleckiej redakcji „Gazety Wyborczej”. Teraz jest dziennikarzem śledczym redakcji Goniec.pl. Od kilku lat bacznie przygląda się influencerom, ujawniając małe dramy i duże afery, jak Pandora Gate. Wątor będzie gościem kolejnego Salonu Kobiet.

O swoich odkryciach dotyczących internetowego świata wpływu napisał książkę „Influenza. Mroczny świat influencerów”, która niedawno miała swoją premierę. Na spotkaniu w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” opowie o tym, czy internetowy świat jest groźny dla nas, naszych dzieci i wnuków. Wyjaśni, jak patrzeć na samozwańczych guru i specjalistów od wszystkiego, którzy za dobry kontrakt zareklamują właściwie wszystko. Opowie o karierach, które rozpoczęły się od… całkowitej utraty wizerunku i potężnego wstydu.

To spotkanie szczególnie dla rodziców, których pociechy jak w obrazek patrzą w swoich idoli produkujących treści w serwisach społecznościowych. Obok „Influenzy” nie da się przejść obojętnie. Za fasadą mądrych wpisów o wszystkim i niczym, za wyretuszowanymi zdjęciami ciuchów i wnętrz kolejnych zakupionych za gotówkę nieruchomości kryje się piekło. Brak zasad, wszystko na sprzedaż, mniej lub bardziej wyszukane dramy, które podkręcają zasięgi. I wpływ na odbiorców treści, porównywalny lub przewyższający estymę, jaką cieszą się naukowcy, wybitni artyści, osobowości świata polityki.   

Jakub Wątor jest dziennikarzem z kilkunastoletnim doświadczeniem  W „Gazecie Wyborczej”, zakładał i prowadził dział poświęcony technologiom. 2,5 roku był redaktorem naczelnym redakcji technologicznej w Wirtualnej Polsce. Był nominowany do takich nagród jak Grand Press, Dobrzy Dziennikarze czy Nagroda im. Teresy Torańskiej.

Spotkanie z Jakubem Wątorem poprowadzi Marzena Sobala.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.