Grafika. Plakat imprezy Salon Kobiet. Po lewej stronie grafiki zdjęcie blondynki, przykładającej lewą dłoń do twarzy. To aktorka Paulina Holtz. Poniżej data: 4 lutego godz. 17. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda". Bilety 20 zł. Po prawej stronie grafiki duży napis: Paulina Holtz.

Paulina Holtz. Aktorka, fotografka, Agnieszka z „Klanu”. Córka znanej aktorki Joanny Żółkowskiej. Jako dziecko chciała być…. kaskaderką i nadal zazdrości specjalistom od trudnych scen ich pracy. Kocha zdjęcia, ale nie zapomina o teatrze. Jest „komiwojażerką” przyjemności i wrażeń, więc gra w różnych teatrach i spektaklach na scenach w całej Polsce. Co jeszcze lubi i o czym zechce nam opowiedzieć? Przekonamy się podczas kolejnego Salonu Kobiet. W krzyżowy ogień pytań weźmie Paulinę Holtz Magdalena Fudala.

Paulina Holtz – Bio

Jestem dwukrotną laureatką rocznego konkursu Fujifilm Polska i otrzymałam miano Fotografki Roku 2020 i 2021. Swoje fotograficzne miejsce znalazłam także pod skrzydłami Polish Women Photographers. Jedno z moich zdjęć pojawiło się na wystawie Rok w obiektywach Polskich Fotografek pokazywanej w roku 2023 w galeriach w całej Polsce.

Jestem aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Debiutowałam na scenie jako 10-latka w spektaklu „Romeo i Julia” w reżyserii Andrzeja Wajdy rolą Pazia. Jako 19-latka zaczęłam pracę w telenoweli „Klan”. W 2002r. ukończyłam Akademię Teatralną, a następnie przez wiele sezonów byłam na etacie w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie miałam okazję pracować m.in z Piotrem Cieplakiem, Anną Augustynowicz, Michałem Zadarą, Iwoną Kępą, Małgorzatą Bogajewską, Waldemarem Śmigasiewiczem, Robertem Glińskim, Markiem Fiedorem, Grzegorzem Wiśniewskim i innymi wybitnymi twórcami i twórczyniami. 

Otrzymałam  „Feliksa Warszawskiego” za najlepszy debiut teatralny. Od kilku lat nie jestem z wyboru związana z żadnym teatrem etatowo i występuję w różnych warszawskich teatrach (Polonia, Och-teatr, Teatr Kamienica, Capitol, Młyn, Nowy) oraz w wielu niezależnych spektaklach na scenach w całej Polsce.

Sprawdź gdzie mnie widziałeś?

Moim głosem mówią w polskiej wersji językowej min. Gamora i Ahsoka . Królowa Meve w grze komputerowej Wiedźmin Gwint „Wojna Krwi” oraz Czarodziejka w Diablo IV.

Sprawdź gdzie mnie słyszałeś?

Jako lektorka nagrałam ponad 100 audiobooków i zostałam wyróżniona nagrodą magazynu Pocisk dla najlepszej lektorki audiobooków kryminalnych oraz nagrodą Best Audio serwisu Empik Go.

Lubię prowadzić spotkania autorskie, konferencje czy gale. Mam donośny głos, więc poradzę sobie nawet jak wysiądzie nagłośnienie.

Urodzona: 23.02.1977
Wzrost: 168
Kolor włosów: dowolny

Strona Pauliny Holtz: