Grafika. Plakat Salonu Kobiet. Na różowym tle po lewej stronie duże zdjęcie uśmiechniętego siwego mężczyzny z brodą. To Gość spotkania Rafał Olbiński, Na dole napis 17 września 2023, godz. 17. Galeria Sztuki Współczesnej Winda, Kieleckie Centrum Kultury. Bilety 20 zł.

Uwaga! Spotkanie odbędzie się na Małej Scenie KCK.

Rafał Olbiński, urodzony w Kielcach artysta malarz – symbolista i surrealista, rzeźbiarz, ilustrator, scenograf i pisarz. Maturę zdawał w I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach, jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, ale nigdy nie pracował w zawodzie architekta. W 1981 roku wyjechał do USA, gdzie osiadł na ponad trzydzieści lat, ponieważ stan wojenny w Polsce nie pozwolił na powrót. To właśnie za Oceanem kariera nabrała rozmachu, a dobra passa trwa i zamienia się w coraz to nowe projekty artystyczne.

Jest laureatem wielu nagród międzynarodowych w Nowym Jorku, Paryżu, Los Angeles i Londynie. Wystawia swoje prace w najbardziej prestiżowych galeriach na całym świecie, a jego obrazy i rzeźby osiągają na aukcjach imponujące kwoty. Dziś jest obywatelem świata, swoje życie dzieli między Warszawę, Nowy Jork i Martynikę. Nie przestaje tworzyć, wystawiać i projektować.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.