Grafika. Plakat Salonu Kobiet. Po prawej części grafiki o różowym tle zdjęcie uśmiechniętej kobiety o ciemnych krótkich włosach. To dziennikarka Renata Kim. Po prawej pod zdjęciem: 20 lutego 2022, godz. 17 Galeria Sztuki Współczesnej Winda KCK. Bilety 20 zł.

– Chciałabym z Wami porozmawiać o takich chwilach w życiu, kiedy nie poznajemy sami siebie, kiedy robimy rzeczy, jakich się po sobie nie spodziewaliśmy. I o cenie, jaką musimy za to nowe „ja” zapłacić – zachęca Renata Kim, gościni kolejnego Salonu Kobiet w Galerii „Winda” Kieleckiego Centrum Kultury.

Renata Kim jest dziennikarką, szefową działu „Społeczeństwo” w Newsweeku i magazynu „Onet-Opinie” w Onecie. Współpracowała ze stacjami radiowymi, m.in. RMF FM i Trójką. Oraz prasą: „Dziennikiem Polska-Europa-Świat”, „Przekrojem” i „Wprost”. Napisała także książki. W „Wyjściu z cienia” rozmawiała z aktorem Jackiem Poniedziałkiem, w „Ostatnim słowie” z reżyserem ,scenarzystą i pisarzem Andrzejem Żuławskim. W „Dlaczego nikt nie widzi, że umieram” opisała historie ofiar przemocy psychicznej. Kim jest także sojuszniczką organizacji działających na rzecz praw kobiet i osób LGBT+.

W Salonie Kobiet rozmawiać z nią będzie Magdalena Fudala. –  Porozmawiamy ciut ciut o kobietach, o ich sile, siostrzeństwie, o solidarności, a także o tym jakim jesteśmy dziś społeczeństwem i dlaczego „warto być przyzwoitym”. Ponadto ta delikatna kobieta ma piąty dan taekwondo, w zimie jeździ na snowboardzie, a w lecie gra w golfa, a cały rok biega. Bedzie o czym rozmawiać, zapewniam i zapraszam – zachęca prowadząca.

Salon kobiet to seria ciekawych spotkań ze znanymi, ważnymi, ciekawymi ludźmi. Miejsce i przestrzenią dobrej rozmowy, porozumienia, szansy na refleksję czy wzruszenie, gdzie przy dobrej kawie i ciasteczku można posłuchać, czy zapytać. Spotkanie z Renatą Kim będzie już piątym wieczorem z  dobrą rozmową. W Salonie gościli: Agata Passent, prof. Marianna Janion, Andrzej Piaseczny i Agnieszka Jelonek.