Data publikacji: 12 IX 2021

Absolutne odkrycie roku 2020, laureatka tegorocznego Fryderyka za najlepszy album pop za krążek „Królowa dram”. – Te cudowne rzeczy, które się wydarzyły przez ostatnie kilkanaście miesięcy, są efektem mojej szczerości. Pewnie gdybym nie pisała piosenek, tak jak czuję, to efekt byłby zupełnie inny – podsumowuje swoją dotychczasową działalność artystyczną wokalistka Sanah.

Sanah naprawdę nazywa się Zuzanna Jurczak, ma 24 lata. Jest absolwentką Akademii Muzycznej i magistrem instrumentalistyki. Gra na skrzypcach i fortepianie. Swoja karierę zawdzięcza autorskim utworom, które zamieszczała w serwisie YouTubie. Wcześniej bez powodzenia próbowała swoich sił w polskich i brytyjskich programach typu talent show. Prawdziwa kariera rozpoczęła  się dla niej w styczniu ubiegłego roku, gdy opublikowała singiel „Szampan”. W tej chwili klip ma już ponad 66 milionów odsłon. Już w maju wydała debiutancki album „Królowa dram”, a w grudniu otrzymała tytuł najchętniej odtwarzanej artystki w serwisie Spotify. 

Kolejne przeboje, m.in. „Ale Jazz” z Vito Bambino czy „2:00” tylko potwierdziły jej pozycję najpopularniejszej wokalistki pop. Ta ostatnia nastrojowa ballada od marca 2021 roku uzbierała już 21 mln wyświetleń. Sanah teraz ma na swoim koncie także drugi album „Irenka”, który w lipcu uzyskał status Platynowej Płyty. Jesienią 2021 wokalistka  rusza w trasę koncertową promującą krążek.

O Sanah przeczytacie tutaj.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.