To już 15-ta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Nagród Artystycznych – Scyzoryki Festiwal 2023. Zgłoszenia do tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich, mogli nadsyłać artyści z terenu całego kraju, w różnych gatunkach muzycznych. Zgłoszeń, jak mówią Organizatorzy, było bardzo dużo i jednocześnie poziom artystyczny uczestników był równie wysoki. Wiele z zespołów, które zakwalifikowało się do ścisłego finału Scyzoryków 2023, to bardzo profesjonalne projekty muzyczne, prowadzone przez management, mające kontrakty płytowe i spory dorobek artystyczny. Widzowie kolejny raz będą mogli zobaczyć jak w tym roku będzie wyglądała ta muzyczna „bitwa” pomiędzy zespołami z naszego regionu oraz z innych części Polski. W zeszłym roku wynik był korzystny dla Kielc, jako że Grand Prix Festiwalu zdobyła kielecka formacja reggae Mayoroots. Cieszymy się, że wielu Finalistów pochodzących z innych regionów Polski wraca do Kielc, żeby wziąć udział w kolejnych edycjach Scyzoryków.

Z ponad 200 zgłoszeń Komisja Konkursowa wybrała finałową 12-kę. Wśród Finalistów są artyści grający różnorodne gatunki muzyczne, od pop’u i rocka, przez reggae i muzykę elektroniczną, aż do metalu. W Scyzorykach nie ograniczamy się w żaden sposób muzycznie – mówią Organizatorzy. Ważne, aby propozycja muzyczna wpisywała się w ideę Scyzoryków, czyli ma być to muzyka po pierwsze dobra, a po drugie wyrazista, oryginalna i autentyczna. Takie założenia artystyczne Scyzoryków, to właśnie od lat siła naszego Festiwalu. Kielce kojarzą się z dobrą muzyką, również dzięki Festiwalowi Scyzoryki. Wspaniała publiczność, która co roku przybywa na Koncert Finałowy, jest przykładem, że nasze miasto żyje dobrą muzyką i warto u nas zagrać.

Wszyscy Finaliści wystąpią w Koncercie Finałowym na Letniej Scenie przy Kieleckim Centrum Kultury 2 września. Koncert zacznie się o 17.30. W tym roku do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody, Grand Prix 4000 zł oraz Nagroda Specjalna 500 zł.

Każdy słuchacz, który przyjdzie na Koncert Finałowy znajdzie dla siebie coś dobrego. Przed sceną rozstawione będą krzesła oraz leżaki, tak aby można w komfortowy sposób delektować się dobrą muzyką. Cały teren koncertu będzie oświetlony kolorowymi lampami, a dodatkowego klimatu nadadzą całości pochodnie. Warto również zaznaczyć, że każdy z Finalistów wykona podczas koncertu 2 utwory, z czego jeden to autorska kompozycja, a drugi to znany cover, czyli przeróbka jakiegoś hitu polskiego lub zagranicznego. Da to dodatkowe spojrzenie Jurorom na potencjał artystyczny danego Finalisty, czyli możliwość pełniejszej oceny artysty, a Publiczności da piosenki, które znają i kochają. Można powiedzieć, że w ten sposób pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu.

Gościem specjalnym tegorocznego Koncertu Finałowego będzie oczywiście zespół Mayoroots, który zdobył Grand Prix Festiwalu Scyzoryki w zeszłym roku. Występ zespołu ogromnie się podobał publiczności i Jurorom. Mayoroots, to bardzo barwna formacja grająca melodyjne reggae. Trzonem zespołu jest utalentowany wokalista Kamil Sewerzyński, znany jako Marlejah, który od lat jest wierny temu gatunkowi muzycznemu i promuje reggae na rynku świętokrzyskim. Każdy występ Mayoroots to energetyczne szoł, pełne pozytywnej energii i chwytliwych melodii, dlatego cieszymy się, że będziemy ich ponownie gościć na naszej scenie.

Zapraszamy wszystkich fanów dobrej muzyki na Koncert Finałowy Scyzoryki Festiwal 2023. Każdy kto przyjdzie, na pewno nie będzie się czuł zawiedziony. Organizatorem Festiwalu Scyzoryki jest Fundacja Scyzoryki, a Współorganizatorami są Miasto Kielce oraz Kieleckie Centrum Kultury. Patronat Honorowy nad 15-tą edycją Festiwalu objęli Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta oraz Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.