Grafika spektaklu "Skrzypek na dachu". Na czarnym tle zdjęcie wielu aktorów w strojach żydowskich. W lewym górnym rogu napis: Teatr Muzyczny w Lublinie. W prawym górnym rogu napis: Skrzypek na dachu według opowiadań Szolema Alejchema ze specjalnym zezwoleniem Arnolda Perla. Poniżej na niebieskim tle napis: Soliści, balet, chór, orkiestra.

… „Gdybym był bogaczem” – najbardziej rozpoznawalny utwór na świecie

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka…” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza w roku 1994. Ten sam (a jednak trochę inny…), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów można oglądać na scenie teatru od 2002 roku.

Bilety dostępne są bezpośrednio w kasie KCK
oraz na  www.kupbilecik.pl, www.bilety24.pl i www.ebilet.pl

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.