Komunikat

Z przyczyn niezależnych od organizatora, koncert zostaje przeniesiony na 16 maja

Opis

Niekwestionowana gwiazda polskiej estrady Sława Przybylska zaprezentuje swoje największe przeboje. Nieważne, ile mamy lat, potrafimy zanucić z uśmiechem „Słodkie fiołki”, „Batumi”, „Pamiętasz była jesień”, „Piosenkę o okularnikach”, „Miłość w Portofino” czy „Kochankowie z ulicy Kamiennej” oraz wiele innych ponadczasowych przebojów, które na długo zapadły w naszej pamięci i żyją do dziś.

Sława Przybylska występy artystyczne rozpoczęła w Studenckim Teatrze Satyrycznym oraz w kabarecie Stodoła. W 1957 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia, zainicjowanym przez Władysława Szpilmana, następnie powtórzyła ten sukces w konkursie telewizyjnym. Błyskawiczną popularność przyniosło jej nagranie piosenki „Pamiętasz była jesień” do filmu „Pożegnania” w reżyserii Wojciecha Hasa. Dla Andrzeja Wajdy nagrała piosenki do filmów „Popiół i diament” i „Niewinni czarodzieje”, a także do filmów „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka oraz „Rozstanie” Wojciecha Hasa. Razem z Agnieszką Osiecką, Krystyną Sienkiewicz, Wojciechem Solarzem i zespołem muzycznym Wojciecha Komedy, stworzyła teatrzyk Tingel Tangel. Nagrała setki piosenek dla Polskiego Radia i Polskich Nagrań oraz Wydawnictwa Tonpress. Współpracowała z teatrem Na Targówku, Teatrem Żydowskim, Teatrem Stara Prochownia oraz Gruzińskim Teatrem Melechi w Tbilisi. Nagrała pieśni żydowskie w językach jidysz i hebrajskim. Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, we wszystkich krajach Europy i w Izraelu.

Artystce towarzyszyć będzie tego wieczoru Janusz Tylman, znakomity pianista, kompozytor, twórca muzyki filmowej i teatralnej, autor musicali i aktor rewiowy i dubbingowym. Wystarczy powiedzieć „Śpiewające Fortepiany” i już każdy skojarzy to nazwisko, by w wielu głowach rozjaśniła się myśl a na twarzy pojawił uśmiech.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.