Komunikat

Spektakl odwołany.

„Śluby panieńskie”, komedia Aleksandra Fredry o ponadczasowym przesłaniu, napisane zostały prawie dwieście lat temu, w 1832 roku. Opowiadają o miłości, która jest głównym tematem teatru, źródłem wszystkich dramatów, fundamentem każdej akcji, kluczowym motywem działania postaci i składa się na wymiar metafizyczny sztuki dramatycznej.

Mimo złożonych ślubów, bohaterki komedii Fredry nie są w stanie oprzeć się miłości, którą odkrywają jako najpotężniejszy, życiodajny żywioł. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują szczęśliwych wyborów.

Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze, szczęśliwa i odwzajemniona.

Fredro opowiada swoją, ciekawie umotywowaną psychologicznie historię, wykorzystując elementy „strajku miłosnego”, figury obecnej już w starożytności w „Lizystracie” Arystofanesa, a także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej – w „Sejmie panieńskim”. „Śluby panieńskie” to komedia, która dotyka serc, porusza i unosi. Dla romantyków i romantyczek, a także dla tych, co nie wiedzą, że nimi są.

Reżyseria: Lidia Sadowa

Scenografia i kostiumy – Anna Czyż
Muzyka – Marcin Pospieszalski
Pani Dobrójska – Joanna Kwiatkowska-Zduń (Teatr Narodowy) / Joanna Węgrzynowska
Aniela – Marta Dylewska
Klara – Angelika Kurowska
Radost – Leszek Zduń (Teatr Klasyki Polskiej)
Gustaw – Ksawery Szlenkier (Teatr Klasyki Polskiej)
Albin – Mateusz Grydlik / Przemysław Wyszyński
Jan – Arkadiusz Janiczek (Teatr Narodowy) / Jarosław Gajewski / Maciej Wyczański

Bilety

Spektakl szkolny: 11:00
Bilety: 35 zł, dostępne w kasie KCK

Spektakl wieczorny: 19:00
Bilety: od 60 zł

Karnet na „Festiwal klasyki”: 200 zł