Data publikacji: 07 I 2024
Zdjęcie. Koncert Sorry Boys. Brunetka o prostych włosach z grzywką nasuniętą na czoło uśmiecha się. W prawej ręce trzyma mikrofon. To wokalistka zespołu Sorry Boys Bela Komoszyńska.

Zespół Sorry Boys właśnie wyruszył w swoją trasę koncertową o bardzo miłym tytule „Dzień dobry, moje kochanie”. Jeden z pierwszych koncertów zagrali 7 stycznia na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Sorry Boys działają już od 2006 roku, a ich znakiem rozpoznawczym jest ciekawy, nieszablonowy głos wokalistki Beli Komoszyńskiej. Mają na swoim koncie już 6 płyt. Te ostatnie: „Miłość”, „Renesans” i „Moje serce w Warszawie” bardzo spodobały się  publiczności. Może dlatego, że muzykę rockową zmienili na pop z dużą dawką elektroniki i syntezatorów.

 Hity, jak „Jadę do domu”, „Mapy gwiazd”, „Absolutnie, absolutnie” zapadają w pamięć i święcą triumfy w stacjach radiowych i telewizyjnych. Ostatnio Sorry Boys wystąpili w finale kolejnej edycji „Top Model”. Zaśpiewali drugi przebój podczas pokazu projektantki Gosi Baczyńskiej.  Idealny wybór do modowego programu. Bela Komoszyńska znana jest nie tylko z nietypowego wokalu, ale charyzmy i drobiazgowo dopracowanych strojów scenicznych.

Sorry Boys porównywane jest do grupy Florence and The Machine. Bela Komoszyńska wśród autorytetów muzycznych wymienia Ewę Demarczyk, Kate Bush,  PJ Harvey, Tori Amos i Björk. Wokalistka studiowała antropologię i etnografię, kocha filmy Tadeusza Konwickiego i Andrzeja Żuławskiego -Jestem samoukiem, więc wszystko to wypływa po prostu z jednego wielkiego szaleństwa. Siadam i zaczynam grać, zaczynam śpiewać. Przychodzą do mnie słowa. – powiedziała Komoszyńska w stacji TVN.

Wokalistka często udziela się w innych projektach muzycznych. Śpiewała m.in. z Zakopower, – a z Kwiatem Jabłoni nagrała piosenkę do animowanych „Chłopów”, filmu, który chwilę temu święcił triumfy w kinach.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.