Data publikacji: 03 XI 2023
Zdjęcie. Dionizy Płaczkowski stoi i śpiewa przed mikrofonem. Obomk przy fortepianie siedzi akompaniatorka Ewa Pelwecka.

Dionizy Płaczkowski i akompaniatorka Ewa Pelwecka wystąpili w recitalu w ramach festiwalu „Święto (krzyskie) Pienia” w Kieleckim Centrum Kultury.

Dionizy Płaczkowski to młody wokalista współpracujący na stałe z Filharmonią Poznańską. W swoim dorobku artystycznym posiada siedem płyt, wykonywał solowe partie sopranowe w oratoriach i operach na międzynarodowych festiwalach. Co ciekawe, artysta na kilka lat porzucił śpiew i wrócił do niego dopiero po ukończeniu studiów na kierunku stosunki międzynarodowe. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Kreował m.in. partie Leńskiego w ”Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Świętokrzyskiej,  Kazimierza w „Hrabinie” Stanisława Moniuszki w Operze Bałtyckiej, w „Weselu” Igora Strawińskiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

W 2021 roku wygrał telewizyjny konkurs dla głosów tenorowych – „Bitwę tenorów na róże”. Na Małej Scenie KCK towarzyszyła mu na fortepianie Ewa Wanda Pelwecka. W programie koncertu znalazły się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki ze  „Śpiewnika domowego” , Mieczysława Karłowicza oraz współczesne kompozycje polskie.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.