Data publikacji: 01 III 2024
Zdjęcie. Galeria Winda. Na podeście przy mikrofonach stoją dwie kobiety. W tle 6 osób. To wernisaż wystawy "sytuacja jest rozwojowa". Przy mikrofonach Iwona Stachura i Daria Maroń-Ptak. W tle artyści prezentujące swoje prace na wystawie.

– Zatęskniłam za spotkaniem z dawnymi uczniami, którzy wyszli z naszej szkoły w czasie mojej w niej pracy – wyjaśnia Iwona Stachura. To pomysłodawczyni wystawy ” Sytuacja jest rozwojowa” w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” Kieleckiego Centrum Kultury.

Ekspozycję wypełniają prace ośmiorga absolwentów kieleckiego Plastyka sprzed lat. Wszyscy poszli swoją artystyczną drogą. Ukończyli naukę w wyższych szkołach plastycznych w Polsce i za granicą. Nadal tworzą, prezentując w pracach to, co im w duszy gra, komentując emocje, wyobrażenia a nawet relacje społeczne i osobiste. Każdy z nich robi to po swojemu, najbliższymi im środkami wyrazu.

Na wystawie można zobaczyć m.in. obrazy dwukrotnej laureatki Grand Prix „Przedwiośnia” Martyny Borowieckiej. Są także dzieła Wiktora Jackowskiego, Damiana Bąka i Bartłomieja Radosza. Są także haftowane chusty Magdaleny Leśniak, instalacje Pauliny Prokop, hafto-fotografie Mony Wiśniewskiej oraz rzeźby Michała Żesławskiego. Swoje prace pokazuje także Iwona Stachura.

 – Mam ogromną radość w sercu z powodu tego projektu. Galeria „Winda” jest zawsze otwarta na dialog i prace artystów związanych z Kielcami – wyjaśnia wicedyrektor KCK i kurator galerii Artur Wijata.

Wernisaż wystawy „Sytuacja jest rozwojowa” odbył się 1 marca o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej„Winda” KCK.