Data publikacji: 04 X 2022
Grafika projektu TIK w Instytucjach Kultury. Na pomarańczowym tle napis: Chccesz poznać jasne i ciemne strony internetu? zrozumieć, co mogą programy graficzne i sieciowe algorytmy? poszerzć wiedzę o portalach społecznościowych, sieciowych grah i cyberprzestępstwach? Jeśli masz 10-18 lat przyjdź na bezpłatne zajęcia edukacji medialnej. Skontaktuj się z nami: edukacja@kck.com.pl.

Ogłaszamy nabór na bezpłatne zajęcia z edukacji medialnej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Będziemy rozmawiać o internecie – jego jasnych i ciemnych stronach, o korzyściach i stratach płynących z korzystania z portali społecznościowych, o różnicach pomiędzy wizerunkiem w sieci, a realnym życiem.  Poruszymy sprawę programów graficznych i filtrów, które sprzedają nam fałszywy obraz rzeczywistości. Zajmiemy się fake newsami i wyłudzaniem danych. Wymyślimy metody, jak nie dać się w sieci oszukać, sprawdzimy, do czego jeszcze – poza grami i społecznościówkami – może przydać się internet.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy i są bezpłatne. Spotykać się będziemy przez 30 godzin, co tydzień o tej samej porze. Godziny zajęć dopasujemy do Was.

Wszelkie dodatkowe informacje:  edukacja@kck.com.pl, tel. 41-344-90-54

Zajęcia prowadzone w ramach projektu TIK w instytucjach kultury

Dofinansowanie

Stowarzyszenie „Nowe Oblicze Edukacji” realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

pn. „TIK w instytucji kultury#1”

Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych, w szczególności w zakresie programowania i kompetencji medialnych 129 pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury oraz 774 uczniów klas starszych w wieku 10-18 lat  z woj. świętokrzyskiego (NUTS3 kielecki).

Projekt jest realizowany

Od 01.04.2020 r.

Do 31.01.2023 r.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 150 794,25 zł