Grafika. Plakat. Po prawej stronie zdjęcie z góry prezentujące siedmiu muzyków w rudych kamizelkach i czapkach z czerwonymi pomponami. Mężczyźni stoją na turkusowej podłodze z płytek. Na zdjęciu stylizowane białe litery: Warszawskie Combo Taneczne. Po lewej stronie skład zespołu: Jan Emil Młynarski, Piotr Zabrodzki, Anna Bojara, Karol Szczubełek, Tomasz Duda, Maurycy Idzikowski i Wojtek Traczyk. Na górze data 4 maja, godz. 19

Po raz pierwszy w Kielcach wystąpi Warszawskie Combo Taneczne. Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert oraz potańcówkę w rytmie tanga.

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:

Jan Emil Młynarski – śpiew/bandżola/
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo
Anna Bojara – piła
Karol Szczubełek- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Maurycy Idzikowski- trąbka
Wojtek Traczyk – kontrabas

Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Ani cepeliada orkiestry ulicznej, ani folklor miejski opakowany na nowo w stylu Szwagierkolaski. Piosenki starej Warszawy można wykonać fascynująco, śpiewając je i grając ot tak, po prostu, wystarczy brzmieniem oddać klimat lokalu rozrywkowego sprzed wojny i zgromadzić grupę muzyków, którzy tę knajpę odegrają pięknie. Janowi Emilowi Młynarskiemu, synowi Wojciecha, perkusiście jazzowemu i liderowi różnych muzycznych eskapad, ta sztuka się udała. “

Bartek Chaciński – Polityka

Po koncercie odbędzie się potańcówka na foyer Dużej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury, o przebieg której zadbają Anna Żelazo i Paweł Cheda.  Zabierzcie wygodne buty, my zadbamy o resztę. Do zobaczenia!

Informacje o grupie: Warszawskie Combo Taneczne

Uwaga!

W piątek, 23 lutego, kasa KCK będzie czynna od godziny 18 do 20.