Paulina Holtz

Fotografia to moja wielka pasja. Uczę się cały czas. Obserwuję. Sprawdzam. Oglądam. Szukam. Uwielbiam patrzeć na ludzi zza obiektywu i sprawiać, że dobrze się czują przed obiektywem. Wystawa fotografii w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” to m.in. 12 portretów znanych aktorów, którzy realizują swoje dziecięce marzenia. Wśród portretów aktorskich m.in. Joanna Żółkowska, Weronika Książkiewicz, Maria Seweryn i Mateusz Janicki.

Jestem dwukrotną laureatką rocznego konkursu Fujifilm Polska i otrzymałam miano Fotografki Roku 2020 i 2021. Swoje fotograficzne miejsce znalazłam także pod skrzydłami Polish Women Photographers. Jedno z moich zdjęć pojawiło się na wystawie „Rok w obiektywach Polskich Fotografek”. Była pokazywana w galeriach w całej Polsce w ubiegłym roku.

Z pierwszą mini wystawą portretów kobiecych pojechałam na Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk „Miasto Gwiazd” w Żyrardowie 2021 r. Kolejna wystawa, tym razem fotografii ulicznej, zawisła w przestrzeni wsi podczas Wojnowskiego Festiwalu Fotografii 2022 r.

Na wystawie w Galerii „Winda” obok zdjęć pojawią się również QR-kody, które po zeskanowaniu dadzą dostęp do historii opowiadanych osobiście przez bohaterów zdjęć. Z tego powodu przed zwiedzaniem warto zaopatrzyć się także w słuchawki.

Bio – Paulina Holtz

Jestem aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Debiutowałam na scenie jako 10-latka w spektaklu „Romeo i Julia” w reżyserii Andrzeja Wajdy rolą Pazia. Jako 19-latka zaczęłam pracę w telenoweli „Klan”. W 2002r. ukończyłam Akademię Teatralną, a następnie przez wiele sezonów byłam na etacie w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie miałam okazję pracować m.in z Piotrem Cieplakiem, Anną Augustynowicz, Michałem Zadarą, Iwoną Kępą, Małgorzatą Bogajewską, Waldemarem Śmigasiewiczem, Robertem Glińskim, Markiem Fiedorem, Grzegorzem Wiśniewskim i innymi wybitnymi twórcami i twórczyniami. 

Otrzymałam  „Feliksa Warszawskiego” za najlepszy debiut teatralny. Od kilku lat nie jestem z wyboru związana z żadnym teatrem etatowo, lecz występuję w różnych warszawskich teatrach (Polonia, Och-teatr, Teatr Kamienica, Capitol, Młyn, Nowy) oraz w wielu niezależnych spektaklach na scenach w całej Polsce.

Sprawdź gdzie mnie widziałeś?

Moim głosem mówią w polskiej wersji językowej min. Gamora i Ahsoka, a także Królowa Meve w grze komputerowej Wiedźmin Gwint „Wojna Krwi” oraz Czarodziejka w Diablo IV.

Sprawdź gdzie mnie słyszałaś?

Jako lektorka nagrałam ponad 100 audiobooków i zostałam wyróżniona nagrodą magazynu Pocisk dla najlepszej lektorki audiobooków kryminalnych oraz nagrodą Best Audio serwisu Empik Go.

Strona internetowa: Paulina Holtz

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.