Data publikacji: 29 I 2022
Zdjęcie. Kobieta o długich blond włosach pokazuje duży złoty puchar. Przyglądają się jej tancerki ubrane na czerwono i Jarosław Bukowski.

6410 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Licytacje w Kieleckim Centrum Kultury w przeddzień finału poszły naprawdę wspaniale.

Publiczność zawzięcie walczyła m.in. o koszulkę reprezentacji Polski z autografem prezydenta Kielc Bogdana Wenty, fotografię Piotra Michalca – laureata konkursu „Kielce w pionie”, okazały puchar dla najlepszego zespołu tanecznego 18. Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych z 2012 roku zespołu Rewanż. Hitem były oczywiście ceramiczne serca wykonane przez ważnych, znanych i lubianych kielczan, m. in. prezydenta i jego żonę Iwonę, szefowe miejskich instytucji: Augustynę Nowacką z KCK i Ewę Chabielską ze Wzgórza Zamkowego, radne Katarzynę Kruczek-Czech i Joannę Litwin, dziennikarki: Lidię Cichocką, Marzenę Sobalę, Magdalenę Fudalę i Aleksandrę Bielecką.

W przerwie między blokami licytacji wystąpili: Studio Tańca i Stylu „Rewanż”, wokaliści Studia Piosenki „GA-GA” w MDK Kielce,wokaliści z Domu Kultury „Zameczek” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Żeromszczyzna”.