Odśwież swoją szafę, wymieniając się z innymi ubraniami

Uporządkuj swoją garderobę z myślą o planecie. Finałowi konkursu OFF Fashion towarzyszyć będzie społeczna, sąsiedzka akcja Wietrzenia Szaf i wymiany ubrań. 23 lipca o godzinie 11:00 przyjdź na plac przed głównym wejściem do Kieleckiego Centrum Kultury, przynieś swoje znoszone rzeczy i przekaż je dalej w świat!

Na śmietnik? Nie! Promujemy i edukujemy. Podczas naszego święta mody będziemy mówić o zasadach recyklingu i upcyklingu (tworzenia z rzeczy używanych towarów o większej wartości niż oryginał).

Zachęcamy Was, żebyście dawali drugie życie swoim ukochanym bluzkom, spodniom czy torbom. Jak to zrobić? Znajdując dla nich nowych właścicieli lub nadrukowując na nich ekologiczne hasła. W ramach działania zaplanowaliśmy warsztaty z projektantami specjalizującymi się w recyklingu odzieży.

Dla uczestników wydarzenia firma VIVE Textile Recycling skompletuje bawełniane t-shirty, gładkie bluzy i ubrania z drugiej ręki, które dzięki stemplom wykonanym w technice linorytu zyskają nowy, graficzny charakter. 

Stemple będą wykonane ręcznie za pomocą dłut graficznych. Przygotowane w tradycyjny sposób matryce pokryte zostaną farbą drukarską i odbijane na ubraniach. Grafiki będą przypominać o najważniejszych postulatach idei zero waste i odpowiedzialnej konsumpcji. W trakcie zajęć będzie można także nanieść graficzne wzory na ubrania przyniesione przez uczestników akcji.  

Biorąc udział w warsztatach będziecie mieli okazje stworzyć dla siebie unikatowe ubrania, zaznaczając swój oryginalny styl. Dzięki takim praktykom, przede wszystkim zadbamy o naszą planetę, ograniczając produkcję tekstylnych odpadów.

Tegorocznej edycji Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion przyświeca hasło „Love Planet”. Chcemy pokazać, że można wyglądać modnie i jednocześnie dbać o planetę. Wspieraj razem z nami akcje wietrzenia szaf i przeróbki, promuj razem z nami ekologiczne rozwiązania!

Warsztaty graficzne w ramach XXIV edycji OFF Fashion „Love Planet”

Celem warsztatów graficznych organizowanych w oparciu o hasło przewodnie tegorocznej edycji OFF Fashion „Love Planet”, jest nadanie nowego życia używanej odzieży.

Na uczestników wydarzenia czekać będą skompletowane przez firmę VIVE Textile Recycling bawełniane t-shirty, gładkie bluzy i ubrania z drugiej ręki, które dzięki stemplom wykonanym w technice linorytu zyskają nowy, graficzny charakter. 

Stemple będą wykonane ręcznie za pomocą dłut graficznych. Przygotowane w tradycyjny sposób matryce pokryte zostaną farbą drukarską i odbijane na ubraniach. Grafiki odnosić się będą do ekologicznych haseł i przypominać o najważniejszych postulatach idei zero waste oraz odpowiedzialnej konsumpcji.

W trakcie warsztatów będzie można także nanieść graficzne wzory na ubrania przyniesione przez uczestników akcji.  

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.