Wino i Śpiew Festiwal narodził się z połączenia zamiłowania do wina i sztuki. To doskonała okazja do spróbowania wielu win z różnych zakątków świata – URUGWAJU, HISZPANII, FRANCJI, CZECH, WĘGIER, SŁOWENII, GRECJI, ARGENTYNY, PORTUGALII oraz POLSKI.

18 producentów wina zaprezentuje znakomite trunki ze swoich winiarni .

Wystawcami tegorocznej edycji będą: BODEGA GARZÓN, BODEGA FOSTER LORCA, VINSKA KLET „GORIŠKA BRDA”, ZAMECKÉ VINAŘSTVÍ BZENEC, NEMEA WINERY, LGI-WINES, ARNOUX & FILS, CLARENCE DILLON WINES, FANTINI GROUP/FINCA FELLA, BODEGAS SANTALBA, BODEGAS ARRÁEZ, YLLERA, MONT MARÇAL/BARDINET, ADEGA DE REDONDO, GONZÁLEZ BYASS, TOSCANINI WINES, KONYARI, WINNICA PŁOCHOCKICH.

Wino i Śpiew Festiwal to festiwal bez granic. Nieważne czy jesteś laikiem czy wytrawnym znawcą. Najważniejsza jest miłość do wina i muzyki. Każdy uczestnik będzie miał okazję zamienić kilka słów z winiarzami przy ich stoiskach, spróbowania różnorodnych win. A, że dobre wino najlepiej smakuje w towarzystwie dobrego jedzenia, o nasze podniebienia w tym roku zadbają Delikatesy Wehikuł Smaku oraz Tylko Pysznie – Bistro & Delikatesy.

Deski serów, dania z grilla i specjały kuchni Garmażenie to wszystko, przez cały dzień, na naszym FOOD COURT!

 ARTYŚCI I ATRAKCJE 

Podczas trwania imprezy na festiwalowej scenie wystąpią znakomite gwiazdy z Polski i zagranicy.

Na otwarcie I edycji Wino i Śpiew Festiwal zaprosiliśmy krakowskich muzyków jazzowych, skład obiecującego pianisty młodego pokolenia – Szymona Wojnarowicza.

Szymon Wojnarowicz Trio zaprezentuje znane standardy jazzowe, kompozycje Krzysztofa Komedy i Theloniousa Monka we własnych aranżacjach. Usłyszymy również ich jazzowe interpretacje muzyki klasycznej oraz autorskie utwory.

Tuż po nich wystąpi najpopularniejszy kubańczyk mieszkający w Polsce – Jose Torres z zespołem Havana Dreams. Gorące kubańskie rytmy, duża dawka tańców i kolorów to doskonała propozycja na czerwcowe popołudnie.

Przed godziną 20 zaprosimy na scenę gwiazdę festiwalu – zespół PIN, który wykona swoje największe hity: „Konstelacje”, „Niekochanie”, „Bo to co dla mnie”, wśród nich utwór, od którego wszystko się zaczęło, i który z miejsca stał się hymnem naszego festiwalu – „WINO I ŚPIEW”.

Oprócz degustacji win, strefy gastronomicznej, dla wszystkich uczestników zorganizowana będzie strefa chillout ? oraz wieczorne kino letnie na zakończenie festiwalu.

DLA UCZESTNIKÓW – ZASADY UDZIAŁU W FESTIWALU

Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Uczestnik zobowiązany jest do zakupu biletu wstępu na teren festiwalu. Bilet możesz kupić na stronie internetowej organizatora: https://winoispiewfestiwal.pl/bilety/ lub w autoryzowanych punktach sprzedaży w Kielcach: Delikatesy Wehikuł Smaku, Tylko Pysznie Bistro & Delikatesy, Hotel Pod Złotą Różą, Aqua System.

Każdy bilet upoważnia do wejścia na teren Wino i Śpiew Festiwal i darmowego uczestnictwa w koncertach, strefie chillout, kinie letnim.

W cenie biletu każdy uczestnik otrzymuje sygnowany kieliszek do degustacji.

W dniu festiwalu, po okazaniu biletu przy kasie, wymieniany jest on na walutę festiwalową – talary.

WAŻNE!

CENA BILETU JEST RÓWNOZNACZNA Z WARTOŚCIĄ TALARÓW. KWOTA 160 ZŁ JEST W CAŁOŚCI DO WYKORZYSTANIA PRZY STOISKACH WINIARZY ORAZ W STREFIE GASTRONOMICZNEJ.

Cena za degustację kieliszka wina zaczyna się już od 15 zł. Ale nie martwcie się. Przez cały dzień czynna będzie kasa, w której spokojnie będzie można dokupić talary.

Serdecznie zapraszamy na I Edycję Wino i Śpiew Festiwal – Kielce 2023! Cieszmy się razem smakiem wyśmienitego wina, muzyką i niezapomnianą atmosferą tego wydarzenia. Do zobaczenia w Kielcach!

*informacje ze strony internetowej organizatora

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.