Grafika. Plakat koncertu Baczyński 100. Po lewej stronie Zdjęcie połowy twarzy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na górze napis: Baczyński 100 3 czerwca 2002 godz. 19. Duża Scena KCK. Bilety 90, 80 i 70 zł.

Komunikat

Uwaga❗❗Uwaga❗❗Dla wszystkich niezdecydowanych, spóźnionych i kompletnie zagubionych, co kupić mamie na prezent ❤️?z okazji Dnia Matki. ?? Ogłaszamy PROMOCJĘ i to przez duże P❗❗Tylko 2⃣6⃣maja na? spektakl NIEPAMIĘĆ | spektakl komediowy | Kielce | 29 maja 2022 i na ?koncert WŁODEK PAWLIK „BACZYŃSKI 100” | Kielce | 3 czerwca 2021 kupicie bilety z 5⃣0⃣ proc. zniżką. Obowiązują zarówno na stronach internetowych kupbilecik.pl oraz kck.bilety24.pl jak i w naszej kasie, czynnej tego dnia od godz. 15 do 17. Na pewno zdążycie ? A mamy zapamiętają Wasz piękny ?prezent na długo ????

Opis

Gdy zginął w 4. dniu Powstania Warszawskiego miał jedynie 23 lata. Ceniony przez czytelników, krytykę. Uznawany jest za jednego z największych poetów pokolenia wojennego. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w jazzowych kompozycjach Włodka Pawlika usłyszymy 3 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury.

Koncert to część projektu realizowanego przez kieleckiego kompozytora w ubiegłym roku. Widowisko „Baczyński 100”, z okazji setnej rocznicy urodzin poety, Włodek Pawlik zaprezentował w Warszawie 1 sierpnia. W marcu tego roku premierę miała płyta z utworami. Pawlik zadedykował ją walczącej Ukrainie. –  Płyta ukazuje się w trudnych czasach nie tylko dla nas, ale dla Ukrainy i całego świata – powiedział jazzman i laureat Grammy dziennikarzowi Polskiego Radia Pawłowi Sztompke.

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaśpiewają Natalia Wilk oraz jeden z najbardziej cenionych polskich wokalistów jazzowych Marek Bałata. Towarzyszyć im będą muzycy z kwartetu Włodka Pawlika (fortepian): Łukasz Pawlik (syntezatory), Damian Kostka (bass) i Adam Zagórski (perkusja). Na scenie pojawią się także aktorzy. Wiersze Baczyńskiego recytować będą Grażyna Barszczewska i Jerzy Schejbal.

Włodek Pawlik -kompozytor, pianista jazzowy. Za płytę „Night in Calisia” w 2014 r. otrzymał nagrodę Grammy i jest jedynym polskim laureatem tego wyróżnienia. Urodził się w Kielcach, tu ukończył średnią szkołę muzyczną. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej. Ma na swoim koncie albumy studyjne i koncertowe. Jest także kompozytorem muzyki filmowej (m.in. do filmów Doroty Kędzierzawskiej, Borysa Lankosza czy Petera Greenawaya), muzyki do spektakli teatralnych, opery, muzyki baletowej). Zdobywca wielu prestiżowych nagród: Fryderyka, Nagrody TVP Kultura, Koryfeusza Muzyki Polskiej.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.