Data publikacji: 23 XI 2022
Zdjęcie. Wieczór pod pomnikiem Milesa Davisa przed KCK stoją: prezydent Kielc Bogdan Wetna, dyrektor KCK Augustyna Nowacka i dyrektor kancelarii prezydenta Sławomir Stachura.

Wieczorny pokaz miał dla nas szczególną rangę. Naszym gościem była Dolores Prin, konsul ds. prasy i kultury w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie.

Pani konsul, wraz z Prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, dyrektorem Kancelarii Prezydenta Sławomirem Stachurą i dyrektor KCK Augustyną Nowacką, obejrzeli film „Remembering Mychal. Priest of 9/11” w reżyserii Brendana Faya. To opowieść o Mychalu Judge’u franciszkaninie, kapelanie Straży Pożarnej w Nowym Jorku. W tym mieście był również znany z posługi bezdomnym, głodującym, trzeźwiejącym alkoholikom, ludziom z AIDS, chorym, rannym, cierpiącym, imigrantom, homoseksualistom i wykluczonym z Kościoła. Nazywano go „Sercem Nowego Jorku”. Był pierwszą potwierdzoną ofiarą śmiertelną ataku z 11 września 2001 roku.

Po filmie odbyła się debata, podczas której rozmówcy zwrócili szczególną uwagę m.in. na silną potrzebę kreowania bohaterów naszych czasów.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.