Grafika. Plakat. W centralnej części grafiki biały prostokąt z napisami Edycja XXIII Off Fashion. Życie jest piękne. Poniżej kolaż zdjęć. Fotografia Natalii przybysz,zdjęca modeli i modelek oraz napisy: Koncert natalii przybysz, pokaz finałowy, wielka gala, pokaz dr. pawła węgrzyna.

Opis

Ostatnie lata nas nie rozpieszczają. Epidemia, wojny, kryzysy uchodźcze i klimatyczne.  Ale nawet w chwilach zwątpienia musimy pamiętać, że życie jest piękne. Stąd pomysł na hasło XXIII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion.

wyjaśnia dyrektorka KCK Augustyna Nowacka.

Off Fashion to konkurs, który już na dobre zapisał się w kalendarzu imprez modowych w Polsce, właśnie ogłaszamy jego 23. edycję. Jury oceni kreatywność i nowatorstwo projektów, oryginalność stylizacji, wrażliwość artystyczną.

wyjaśnia dyrektorka Augustyna Nowacka i dodaje

Moda nie jest sztuką, ale potrzebuje artysty żeby przetrwać. Piękno przynosi ukojenie, daje nadzieję, pomaga przetrwać trudne czasy. Mam nadzieję, że nasz konkurs pomoże nam na nowo zrozumieć, że “Życie jest piękne”.

Zgłoszone prace oceni Komisja Selekcyjna, wybierając 100 najlepszych projektów. Spośród nich 30 maja jury wybierze 30-35 najlepszych, które trafią do finału. Każdy z finalistów zaprezentuje swoje kolekcje podczas  gali finałowej. Zaplanowano ją na 23 lipca. To wtedy dowiemy się, czyje projekty okażą się najlepsze.

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10.000 zł (I miejsce), 8.000 zł (II miejsce) I 6.000 zł (III miejsce) oraz 3000 zł (nagroda publiczności). Swoje wyróżnienia przyznają także sponsorzy I partnerzy konkursu.

Jury

 • paprocki&brzozowski – najbardziej znany i utytułowany duet projektantów w Polsce. Z Off Fashion od samego początku , czyli od I edycji.
 • Wojciech Grzybala – historyk sztuki, dziennikarz, szef działów mody „Gali” i „Gali Men”.
 • Michal Zaczynski – krytyk mody, bloger, wykładowca. Od wielu lat publikuje w „Vogue”, „Elle i „Fashion Magazine”.
 • Paweł Węgrzyn – projektant i ekspert mody, fashionista, przewodniczący kapituły jurorskiej Konkursu Akademii Sztuk Pięknych „Art. Fashion Designer”, Top 5 w rankingu polskich projektantów według Polskiej Akademii Mody, zdobywca Złotej Super Pętelki 2021za całokształt osiągnięć
 • Tomasz Miler – pasjonat krawiectwa miarowego, właściciel pracowni krawieckiej, sklepu z klasycznymi ubraniami męskimi i marki Miler Menswear.
 • Magdalena Płonka – jest jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet według „Pani”. Publicystka, autorka pierwszej książki w Polsce o odpowiedzialnej modzie: „Etyka w modzie-CSR w przemyśle odzieżowym”.
 • Katarzyna Wróblewska – wykładowczyni na Wydziale Sztuk Projektowych w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe, a w lutym 2018 roku stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe
 • Kasia Kaja Łęcka – pracuje dla domów mody: Burbbery, Roberto Cavalli czy Balenciaga. Od 5 lat na stałe związana z domem mody Louis Vuitton.
 • Marzena Singh – redaktor naczelna oraz wydawca jednego z najstarszych tytułów modowych na polskim rynku wydawniczym – „Fashion Magazine” oraz serwisu fashionpost.pl. Na stałe mieszka w Londynie.
 • Ewa Chabielska – Współtwórczyni Laboratorium Mody, później Pracowni Tkaniny Instytutu Dizajnu. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Wzgórza Zamkowego w Kielcach.
 • Augustyna Nowacka – Dyrektor Naczelna Kieleckiego Centrum Kultury, magister sztuki, projektant ubioru i kostiumów scenicznych. Absolwentka ASP w Łodzi na wydziale wzornictwa, specjalizacja projektowanie ubioru.
 • Katarzyna Zawadzka – absolwentka Polimody, prestiżowej uczelni we Florencji, studiowała na wydziale Luxury Management. Brand Manager Hexeline, firmy odzieżowej, którą rozwija razem ze swoją mamą Haliną Zawadzką, projektantką.
 • Żaneta Siłkowska – absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Zwyciężczyni i laureatka nagrody pu bliczności XXII edycji konkursu OFF Fashion “Wiwat Kielce!” w 2021 roku.
 • Dr n. med. Jakub Bukowczan – lekarz internista, endokrynolog i diabetolog, specjalizujący się także w niechirurgicznym leczeniu nadwagi. Współtwórca zdrowych metamorfoz w 3. edycji programu „Kanapowcy”.
 • Justyna A. Petelicka – projektantka mody i kostiumograf. Od 2013 roku tworzy ubrania dla własnej marki JAP Petelicka. Zaprojektowanych przez nią ubrania noszą m.in. Alicja Węgorzewska, Agnieszka Grochowska, Roksana Węgiel, Sanah, Ania Karwan, Mafffashion, Michał Szpak, Paulina Sykut-Jeżyna, Natalia Kukulska, czy Cleo.

Zgłoszenia

Na projekty kolekcji (minimum 4 projekty ubiorów obejmujące: zdjęcia, szkice  własnych realizacji, ogólny opis kolekcji (źródła inspiracji, rodzaj wykorzystanych tkanin, dodatków, materiałów) czekamy do 8 maja.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, i tych debiutujących w świecie mody i tych już bardziej doświadczonych projektantów.

Należy je przysyłać na adres:

Kieleckie Centrum Kultury
plac Moniuszki 2 B
25-334 Kielce
z dopiskiem „Biuro Konkursu Off Fashion
lub pocztą elektroniczną na adres: info@offfashion.eu

Zgłoszone prace oceni Komisja Selekcyjna, wybierając 100 najlepszych projektów. Spośród nich 30 maja jury wybierze 30-35 najlepszych, które trafią do finału. Każdy z finalistów zaprezentuje swoje kolekcje podczas  gali finałowej. Zaplanowano ją na 23 lipca. To wtedy dowiemy się, czyje projekty okażą się najlepsze.

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10.000 zł (I miejsce), 8.000 zł (II miejsce) I 6.000 zł (III miejsce) oraz 3000 zł (nagroda publiczności). Swoje wyróżnienia przyznają także sponsorzy I partnerzy konkursu.

Bilety

Bilety dostępne na stronie bilety24.pl oraz kupbilecik.pl

Regulamin

Regulamin dostępny na stronie www.offfashion.eu

Obwieszczenie

Podczas Gali Off Fashion, w dniu 23.07.2022 r., na wyznaczonym obszarze ma miejsce realizacja audycji telewizyjnej o charakterze modowym, realizowana przez TVN S.A. Osoba będąca widzem lub przechodząca przez ten obszar może zostać nagrana przez kamery rejestrujące audycję. Będąc widzem lub przechodząc przez ten obszar wyrażasz zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku w audycji o charakterze modowym.

Zezwolenie to odnosi się do wielokrotnego (nieograniczonego ilościowo, czasowo i terytorialnie) korzystania z Twojego wizerunku (w tym w celach reklamowych i promocyjnych) w związku z audycją, na wszystkich znanych polach eksploatacji. W szczególności dotyczy to emisji i reemisji telewizyjnej, publicznych odtworzeń lub wyświetleń, wprowadzania do obrotu, rozpowszechniania w sieci multimedialnej i Internecie.

Partnerzy

Organizatorzy

Patroni medialni

Współpraca

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.