Zdjęcie. Duża scena podczas spektaklu muzycznego. Na środku mężczyzna we fraku. Obok z prawej i lewej strony grupy ludzi. Kobiety ubrane są w czerwone długie sukinie. Patrzą w kierynku podwyższenia z tylu sceny. Na nim stoją 3 osoby.

PO RAZ PIERWSZY !!!

MULTIMEDIALNE WIZUALIZACJE

SYMFONICZNE ARANŻACJE, NIEZWYKŁE ŚWIATŁA

OPERETKA

ZEMSTA  NIETOPERZA

 k l a s y c z n i e

muzyka:Johann Strauss syn  libretto: Richard Genée i Karl Haffner

wg wodewilu „Le Réveillon” Henriego Meilhaca i Ludovica Halévy’ego          libretto znakomicie i dowcipnie przełożył na język polski Julian Tuwim 

„Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Premiera odbyła się 5 kwietnia 1874 roku. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę, która do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych.

„Zemsta Nietoperza”, nie bez powodu uznawana jest  za genialną. Posiada ona jedno z najlepszych w operetkowej literaturze libretto; które tak zaintrygowało J. Straussa, że w rekordowym czasie – sześciu tygodni, skomponował do niego muzykę.     Operetka, której akcja rozgrywa się pod koniec XIX w., przesycona jest tanecznym rytmem i wiedeńską radością życia. Bawi publiczność pikanterią sytuacji i dialogów. Tytułowa zemsta to przewrotna intryga doktora Falke, który mści się za kawał, jaki zrobił mu Eisenstein, porzucając go nad ranem po karnawałowej maskaradzie pijanego w przebraniu nietoperza. Falke snuje zagmatwaną intrygę, w którą wciąga całe grono przyjaciół. Wszystko kończy się, oczywiście, szczęśliwie, a atmosfera zabawy i upojenia towarzysząca bohaterom nawet w więzieniu, przenika zarówno tekst, jak i porywającą słuchaczy muzykę Johanna Straussa, słynnego „króla walca”

Wspaniała muzyka – walce, polki, arie oraz intrygujące, pełne humoru libretto, w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima – na naszej scenie tym razem w reżyserii Artura Barcisia!

Blisko 70 – osobowa Orkiestra z towarzyszeniem Solistów, Chóru i Baletu 

wypełni muzyczną przestrzeń.

Wspaniałe multimedialne widowisko, niepowtarzalne  w mistrzowskim wykonaniu.

ZAPRASZAMY

BILETY W CENIE: 120 – 175 zl do nabycia w kasie KCK – bezpośrednio i online 

INFO I zamówienia grupowe: tel. 505 556 487; a.a.scenic@gmail.com 

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.