Grafika. Plakat wystawy w Galerii Winda - audiodeskrypcja. Na szarym tle narysowana młoda dziewczyna - kobieta w białym podkoszulku i rozkloszowanej szarej spódnicy przed kolana. Stoi na miękkim podłożu. W tle ma coś na kształt gałęzi z liśćmi. Jest obrysowana jasnym nieregularnym sześciokątem. Po prawej stronie białe litery: tytuł wystawy: Pustka nie jest niczym. i nazwisko autorki: Magdalena Rucińska. Poniżej napis: oprowadzanie z audiodeskrypcją 19 listopada (niedziela), godz. 12.

Uwaga! Audiodeskrypcja! Zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością wzroku na specjalne oprowadzanie po wystawie „Pustka nie jest niczym” w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”.

Wystawa „Pustka nie jest niczym” to głównie obrazy. Namalowała je Magda Rucińska, która w Galerii przygotowała także specjalny, tylko na tę przestrzeń i na tę wystawę mural. Prowadzące oprowadzanie postarają się … opowiedzieć obrazy. To kolejna wystawa z dostępną audiodeskrypcją. Wstęp wolny. Spędź niedzielne południe ze sztuką!

Audiodeskrypcja wystaw w Galerii Winda jest częścią stałej oferty dla niepełnosprawnych w Kieleckim Centrum Kultury. Stało się to możliwe dzięki specjalnemu szkoleniu dla pracowników KCK prowadzonego przez wiceprezes wrocławskiej Fundacji „Katarynka”, specjalizującej się w dostosowaniu wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Fundusze na szkolenie pochodziły z budżetu realizowanego w KCK zadania „Nic nie stoi na przeszkodzie” z programu Kultura bez barier, realizowanego do maja 2023 roku. Kieleckie Centrum Kultury testowało model dostępności wydarzeń kulturalnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę Galerii Winda.

Oprowadzanie z audiodeskrypcją – 19 listopada, niedziela godz. 12. Galeria Sztuki Współczesnej „Winda”. Wstęp wolny.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.