Data publikacji: 09 X 2023
Grafika. plakat zespołu. Na zdjęciu pięciu śmiejących się mężczyzn stojących pod ścianą. Poniżej biały napis: Poluzjanci. Zdjęcie z rogami zakończonymi na półokrągło.

Na swój powrót na scenę kazali czekać fanom aż 7 lat. Znani z wyjątkowej muzyki i piosenek, które na żywo brzmią jeszcze lepiej Kuba Badach i Poluzjanci w  Kieleckim Centrum Kultury rozpoczną jesienną część swojej tegorocznej trasy koncertowej.

Trasa grupy Poluzjanci jest rozgrzewką przed zapowiadaną czwartą płytą zespołu, któremu przewodzi Kuba Badach. Do tej pory  muzycy – mimo że ich grupa właśnie osiąga pełnoletniość mają na swoim koncie tylko trzy krążki: „Tak po prostu”, „Druga płyta” i „Trzy metry ponad ziemią”. Zespól powstał w 1995 roku. Założyli go studenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach: Kuba Badach (śpiew), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja) i Tomek Szymuś (klawisze).

W Opolu zagrali po raz pierwszy w 1997 roku. Ich nazwa nie spodobała się organizatorom. Uznali ją za zbyt obsceniczną. Dlatego Kuba Badach i muzycy wystąpili pod szyldem TheFormacja. W 2015 roku zmarł Przemysław Maciołek i jego miejsce zajął Łukasz Belcyr. Odszedł również z zespołu Tomasz Szymuś, a skład uzupełnili klawiszowcy Grzegorz Jabłoński i Marcin „Mały” Górny.

Grają idealną mieszankę pop-rocka, funky i jazzu. Zachwycają klimatem, bogatym instrumentarium i świetnymi tekstami. Będzie romantycznie, kołysząco i imprezowo i zdecydowanie bardziej dojrzale niż kilkanaście lat temu. To jeden z najlepszych i najsprawniejszych muzycznie zespołów w tej kategorii wiekowej. Show kradnie też wokalista kapeli Kuba Badach, gwarantując świetny kontakt z publicznością i dowcipne wstawki pomiędzy utworami.

Masz ochotę na wieczór z dobrą muzyką i doskonałą atmosferą? Przyjdź posłuchaj zespołu Poluzjanci!

Chcesz wiedzieć więcej lub kupić bilety? Zajrzyj tutaj.

Oficjalny profil grupy Poluzjanci.

Darmowy wyjazd z parkingu dla widowni uczestniczącej w wydarzeniach organizowanych na dużej scenie KCK:

Wyjazd po tych godzinach płatny na podstawie biletu wjazdowego.